Reforma przepisów o ochronie danych osobowych i ocena BION – wyzwania dla rynku ubezpieczeń

30 listopada 2016, Warszawa, Regent Warsaw Hotel

Co zmieni reforma przepisów o ochronie danych osobowych (RODO) na rynku ubezpieczeniowym?

Dlaczego już dziś warto zacząć przygotowania do nowych przepisów?

Jak sprawnie wypełnić kwestionariusz oceny BION i zarządzać działaniami naprawczymi po ocenie?

 

Jeśli chcesz poznać odpowiedzi na powyższe pytania, spotkaj się z nami na bezpłatnym śniadaniu biznesowym w środę, 30 listopada 2016 r.

Podczas spotkania nasi eksperci omówią z czym wiążą się zmiany w prawie ochrony danych osobowych na rynku ubezpieczeniowym oraz jak najlepiej przygotować się do osiągnięcia zgodności z RODO. Poruszymy także temat oceny BION, w tym wyjaśnimy jak najlepiej zarządzać działaniami naprawczymi oraz zachować spójność pomiędzy arkuszami BION w różnych spółkach grupy.

Agenda


 • 9:00    Rejestracja, poczęstunek
 • 9:30    Powitanie uczestników, wprowadzenie
 • 9:45    Nowe europejskie prawo ochrony danych osobowych
 •     – Teresa Grabowska
 •     Wyzwania dla administratora danych osobowych
 •     po 25 maja 2018 roku – Joanna Karczewska
 • 11:00    Przerwa kawowa
 • 11:15    AdaptiveBION – ryzyko regulacyjne pod kontrolą
 •     – Jan Anisimowicz
 • 12:00    Pytania i odpowiedzi

Prowadzący


Teresa Grabowska

Niezależny ekspert, aktualnie właściciel firmy TG – Doradztwo i Zarządzanie. Menedżer z ponad 30-letnim doświadczeniem zawodowym. Posiada 20-letni staż na wysokich stanowiskach kierowniczych w instytucjach finansowych: banki, firmy ubezpieczeniowe. Od 1998 do 2009 roku praca w zarządach zakładów ubezpieczeń majątkowych i życiowych związana z nadzorem praktycznie wszystkich obszarów działalności firm. Doświadczenie we współpracy z międzynarodowymi właścicielami zarządzanych firm (Korea, Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Niemcy). Zakończone sukcesami kierowanie takimi projektami jak: organizacja od podstaw nowych firm ubezpieczeniowych, czy fuzja zakładów ubezpieczeń życiowych.

Doradza firmom ubezpieczeniowym i informatycznym specjalizując się m.in. w strategii zarządzania ryzykiem, wdrażaniu rekomendacji i wytycznych KNF, audytu i kontroli wewnętrznej, współpracy w zakresie bancassurance, opracowaniu dokumentacji i modeli niezbędnych do utworzenia TUW. Współpracuje z wyższą uczelnią, prowadzi wykłady, prezentacje oraz publikacje prasowe.

Joanna Karczewska

Ma ponad trzydziestoletnie doświadczenie w branży informatycznej. Przeszła całą drogę zawodową od operatora do dyrektora. Pracowała w instytucjach państwowych oraz firmach polskich i zagranicznych. Od 12 lat jako certyfikowany audytor – CISA – zajmuje się badaniem systemów informatycznych zgodnie z metodyką COBIT.

Specjalizuje się w audytach w jednostkach sektora finansów publicznych. Od 10 lat prowadzi szkolenia z zakresu audytu informatycznego i metodyki COBIT według autorskich programów. Wykłada na Politechnice Warszawskiej i Akademii Marynarki Wojennej. Jest współautorką popularnej „Wytycznej zarządzania i nadzoru nad systemami informatycznymi pod kątem zgodności z Ustawą o ochronie danych osobowych, czyli UODO Survival Kit” oraz innych mapowań metodyki COBIT na polskie przepisy. Jest aktywnym członkiem międzynarodowego stowarzyszenia ISACA. Bierze udział w pracach ISACA nad poradnikami dla audytorów oraz metodyką COBIT 5 jako Expert Reviewer. Absolwentka Wydziału Elektroniki Politechniki Warszawskiej.

Jan Anisimowicz

Posiada ponad 15 lat doświadczenia w prowadzeniu złożonych projektów dla międzynarodowych organizacji z sektora finansowego, telekomunikacyjnego i farmaceutycznego. Jest doradcą w obszarach wytwarzania oprogramowania, zarządzania ryzykiem, organizacji i wdrażania procesów GRC (Governance, Risk and Compliance), budowy hurtowni danych, analiz Big Data/Business Intelligence oraz Architektury Systemów IT. Z sukcesem prowadzi projekty wdrożenia systemów Revenue Assurance, hurtowni danych (w Polsce i za granicą), a także programy usprawniające organizację projektową w oparciu o Project Management Office, czy też zwiększające poziom dojrzałości i konkurencyjności przedsiębiorstw (CMM).

Prelegent na polskich i międzynarodowych konferencjach dotyczących branży ubezpieczeniowej, bezpieczeństwa informatycznego, zarządzania ryzykiem oraz systemów klasy BI.
Posiada Certyfikat PMP (organizacji PMI) oraz certyfikaty CRISC i CISM (organizacji ISACA).
Jest absolwentem Wojskowej Akademii Technicznej oraz Akademii Leona Koźmińskiego.

Organizatorzy


Patron medialny


Lokalizacja

Regent Warsaw Hotel, ul. Belwederska 23, Warszawa


Zarezerwuj miejsce już teraz!


Liczba miejsc wyczerpana. Zapraszamy do zapisu na listę rezerwową.

 


  Copyright © 2022 C&F | Polityka Prywatności